Wytyczne budowlane
star_border

Wytyczne Prac Budowlanych

Instrukcja Eksploatacji Systemów Ociepleń

Instrukcja eksploatacji zespolonych systemów izolacji cieplnej ścian zewnętrznych (ETICS), określanych również mianem metody lekkiej-mokrej lub bezspoinowych systemów ocieplania (BSO), została opracowana w ramach współpracy firm produkujących i kompletujących zestawy do wykonywania ociepleń, należących do Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń. Celem niniejszego dokumentu jest zestawienie istotnych informacji pomocnych w eksploatacji systemów ociepleniowych. Instrukcja stanowi również uzupełnienie opracowania „Wytyczne wykonawstwa oceny i odbioru robót elewacyjnych z zastosowaniem zewnętrznych zespolonych systemów ocieplania ścian". Dokument jest skierowany przede wszystkim do właścicieli oraz zarządców ocieplonych budynków i ma za zadanie ułatwić utrzymanie elewacji w należytym stanie, dokonywanie odbiorów i przeglądów oraz w przypadku wystąpienia jakichkolwiek usterek ułatwić ich usunięcie.

Instrukcja Eksploatacji Systemów Ociepleń

pdf

Wytyczne prac budowlanych

Wytyczne obróbki fabrycznie przygotowanych mieszanek tynkarskich

pdf

Dostępne jest już na rynku opracowanie, dotyczące wykonawstwa systemów ociepleń pt.: "Wytyczne wykonawstwa, oceny i odbiory robót elewacyjnych z zastosowaniem zewnętrznych zespolonych systemów ocieplania ścian".

Powstało ono dzięki doświadczeniu i wiedzy Firmy Baumit i innych czołowych producentów systemów ociepleń, będących członkami Stowarzyszenia Na Rzecz Systemów Ociepleń. Wytyczne stanowią kompleksowy dokument, którego zadaniem jest ujednolicenie i uporządkowanie założeń będących podstawą dla prawidłowo wykonanych prac termorenowacyjnych.

Warunki techniczne wykonawstwa, oceny i odbioru robót elewacyjnych z zastosowaniem ETICS

pdf