Efekt samoczyszczenia - piękna i trwała elewacja
star_border

Efekt samoczyszczenia - piękna i trwała elewacja

Dzięki specjalnej strukturze oraz pod wpływem działania warunków atmosferycznych, tynk Baumit ­NanoporTop i farba Baumit NanoporColor zwiększyły swoje możliwości samooczyszczające. Po pierwsze, gładka powierzchnia tynku na poziomie nanocząsteczek jest odporna na wchłanianie brudu, chroniąc elewację przed zanieczyszczeniem. Po drugie, tynk Baumit NanoporTop i farba Baumit NanoporColor zawierają fotokatalizator aktywowany światłem słonecznym.

Lata doświadczenia oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne pozwoliły firmie Baumit na opracowanie wysokiej jakości produktów Baumit Nanopor. Są nimi: gotowy do użycia tynk NanoporTop oraz farba elewacyjna NanoporColor. Niepowtarzalne właściwości samoczyszczące umożliwiają zachowanie czystości elewacji przez wiele lat. Powodują usunięcie brudu osiadającego na powierzchni elewacji podczas wiatru lub deszczu. Fotokatalizator zawarty w produktach nie zanika wraz z działaniem – w efekcie powierzchnia elewacji pozostaje czysta i cieszy oko przez długi czas.

Kropla wody przybiera półkulistą postać i zatrzymuje się na warstwie zwykłego tynku. Efekt samooczyszczania jest rezultatem działania hydrofilowej, nanoporowej powłoki, która powstaje na świeżo nałożonym tynku Baumit NanoporTop.

Kropla wody naniesiona na powierzchnię Baumit NanoporTop traci napięcie powierzchniowe. Wilgoć jest wchłaniana przez górną warstwę hydrofilową. Podczas parowania wilgoci luźno zalegające cząsteczki brudu są usuwane z powierzchni, dzięki czemu elewacja jest sucha, czysta i estetyczna.