Termoizolacja budynku
star_border

Termoizolacja budynk

Termomodernizacja, czyli docieplenie ścian zewnętrznych budynku, w najszybszym tempie zmniejsza zapotrzebowanie na energię, a jednocześnie pozwala ograniczyć emisję spalin. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ociepleń ścian, w zależności od rodzaju materiału dociepleniowego. Do najpopularniejszych należą systemy z zastosowaniem styropianu lub wełny mineralnej.

Inwestycja w przyszłość

Najważniejszymi elementami budynku, przez które ucieka ciepło, są ściany zewnętrzne, stropy, piwnica oraz dach. Oznacza to, że w sezonie grzewczym koszty ogrzewania wzrastają nawet o 40%. Odpowiednie docieplenie ścian budynku przyczynia się do poprawy klimatu i komfortu cieplnego panującego wewnątrz pomieszczeń. Im cieplejsze są ściany, tym łatwiej i szybciej ogrzewa się powietrze wewnątrz pomieszczeń, a to przekłada  się wprost na zmniejszenie wydatków ponoszonych na ogrzewanie.

Przyjazny klimat do życia

Najważniejszymi aspektami decydującymi o przytulności i klimacie wewnątrz pomieszczeń są wilgotność względna oraz temperatura w pomieszczeniu. Najbardziej optymalna i komfortowa dla człowieka jest wilgotność powietrza w przedziale 40–60% oraz temperatura powietrza 19–22°C. Jeszcze większe znaczenie dla dobrego samopoczucia ma jednak temperatura powierzchni ścian i sufitów. Różnica temperatur nie powinna być większa niż 2–3°C.